دکتر محمد خادمی

تصویر فیلر خط خنده چقدر دوام دارد-مدت ماندگاری فیلر خط خنده-دکتر محمد خادمی

فیلر خط خنده چقدر دوام دارد؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی به صورت خود در آینه لبخند میزنید یا عکس‌های با لبخند خود را می‌بینید، نگران عمق خطوط خنده‌ خود شوید. این نگرانی کاملا طبیعی است، زیرا خطوط خنده در زیبایی چهره نقش مهمی ایفا می‌کنند. پس اگر به دنبال راهی موثر برای کاهش این خطوط خنده هستید، می‌توانید از فیلر خط خنده استفاده کنید. البته شاید قبل از استفاده برای اکثر افراد این سوال پیش آید که این روش چقدر ماندگاری دارد؟ با ما همراه باشید تا با میزان ماندگاری فیلر خط خنده و روش‌های افزایش ماندگاری آن آشنا شوید.

تصویر فیلر خط خنده چقدر دوام دارد-مدت ماندگاری فیلر خط خنده-دکتر محمد خادمی

فیلر خط خنده چیست؟

خط خنده به ناحیه‌های اطراف لب اطلاق می‌شود که به صورت دو خط عمودی در کناره‌های لب پدیدار می‌شوند. این منطقه به سرعت تحت تاثیر عواملی مانند کاهش وزن، افزایش سن، بی‌خوابی و استرس در محیط قرار می‌گیرد و ممکن است به تدریج دچار افتادگی و چین و چروک شود. یکی از روش‌های برتر برای درمان خطوط چین و چروک در این ناحیه، تزریق فیلر خط خنده با کیفیت است.

عوامل ایجاد خطوط خنده

خطوط خنده به واسطه عوامل متعددی شکل می‌گیرند. به طور کلی، با گذر زمان و افزایش سن، کاهش وزن، تجربه استرس و اضطراب و همچنین برنامه خواب نامناسب یا بی‌خوابی، ناحیه‌های میانی بینی و گوشه‌های لب که به عنوان خطوط خنده شناخته می‌شوند، در پوست تیره و عمیق‌تر می‌شوند. استفاده از فیلر برای پر کردن این ناحیه، نه تنها باعث درخشش چهره می‌شود، بلکه گوشه‌های لب را نیز بالا می‌برد. البته مدت ماندگاری فیلر خط خنده به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه این عوامل را بیان خواهیم کرد.

تصویر عوامل ایجاد خطوط خنده و تزریق فیلر خط خنده- دکتر محمد خادمی

فیلر خط خنده چقدر ماندگاری دارد؟

یکی از سؤالات رایج که اکثر زیبا جویان قبل از تزریق فیلر خط لبخند می‌پرسند، این است که فیلرها چقدر دوام دارند؟ برای پاسخ به این سوال باید خواص فیزیکی و شیمیایی محصولات را در نظر بگیریم. آنچه زیباجویان می‌خواهند بدانند، مدت زمان ماندگاری فیلر خط خنده است. این روش مثل سایر فیلرها مدت زمان کوتاهی دارد که با گذر زمان جذب بدن می‌شود. مدت زمان ماندگاری فیلر با توجه به مراقبت‌های فرد، نوع برند، روش تزریق فیلر خط خنده و دیگر موارد بین ۶ تا ۱۸ ماه است که البته قابل تمدید خواهد بود.

عوامل تاثیرگذار بر ماندگاری فیلر خط خنده

عواملی مختلفی وجود دارند که در ماندگاری بیشتر فیلر خط خنده تاثیرگذار هستند. این عوامل شامل  نوع فیلر، برند آن، مقدار فیلری تزریق شده، سرعت جذب فیلر به بدن شما و … است. در ادامه برخی از عواملی که بر مدت زمان ماندگاری تزریق فیلر خط خنده تأثیر می‌گذارند را به اختصار شرح می‌دهیم:

نوع فیلر مورد استفاده برای خط لبخند

فیلرهای خط لبخند از ترکیبات مختلف تشکیل شده‌اند و همین امر باعث می‌شود که دوام آنها متفاوت باشد. برخی از فیلرها دوام بیشتری دارند و می‌توانند تا یکسال یا بیشتر هم ماندگاری داشته باشند. از طرف دیگر، فیلرهای دیگر ممکن است دوام کمتری داشته باشند.

سبک زندگی و عوامل محیطی

علاوه بر نوع فیلر، سبک زندگی و عوامل محیطی نیز می‌توانند بر مدت زمان ماندگاری فیلر خط خنده تأثیر بگذارند. مثلا تغذیه مناسب، استرس کم، استفاده از محصولات مناسب برای مراقبت از پوست و جلوگیری از آفتاب‌ سوختگی و تماس مستقیم با حرارت می‌توانند به حفظ دوام فیلر کمک کنند.

محل تزریق فیلر

محل تزریق فیلر نیز می‌تواند تأثیر مستقیمی بر ماندگاری آن داشته باشد. نواحی مختلف صورت ممکن است نیازهای مختلفی در مورد تزریق فیلر داشته باشند. در نتیجه، مدت زمان ماندگاری فیلر در هر ناحیه متفاوت خواهد بود.

نصویر محل تزریق فیلر خط خنده- دکتر محمد خادمیر

مقدار تزریق فیلر

مقدار فیلری که تزریق می‌شود نیز می‌تواند بر دوام و ماندگاری فیلر تاثیر بگذارد. مقدار دقیق و مناسب فیلر قابل تزریق، با توجه به نیازهای فرد و توصیه‌ پزشک تعیین خواهد شد. استفاده از مقدار زیاد فیلر ممکن است که دوام بیشتری به همراه داشته باشد، اما نیاز به تزریق مجدد در آینده را افزایش خواهد داد. لذا قبل از تزریق فیلر خط خنده، حتما از پزشک زیبایی متخصص مشورت بگیرید.

سرعت جذب فیلر به بدن

سرعتی که بدن شما فیلر را به خود جذب می‌کند نیز می‌تواند در ماندگاری فیلر موثر باشد. عوامل فردی مختلفی مانند سیستم ایمنی بدن، فعالیت فیزیکی، تغذیه و سلامت عمومی می‌توانند بر سرعت متابولیسم فیلر در بدن تأثیر بگذارند.

تصویر سرعت جذب فیلر به بدن و تاثیر تزریق فیلر خط خنده - دکتر محمد خادمی

کلام آخر

به یاد داشته باشید که با افزایش سن، چهره ما نیز به تدریج حجم خود را از دست می‌دهد. به همین دلیل، برای حفظ ظاهر جوان و طراوت، استفاده از تکنیک‌های افزایش حجم پوست صورت ضروری است. یکی از روش‌های معمول برای این منظور استفاده از تزریق فیلرهای پوستی به خصوص در قسمت خط خنده است. با این حال، باید به خاطر داشت که ماندگاری فیلر خط خنده معمولا دائمی نیست و پس از مدتی توسط بدن جذب می‌شوند، بنابراین به تزریق مجدد نیاز خواهد بود. لذا بهتر است از پزشک متخصص زیبایی با تجربه و حرفه‌ای مشورت بگیرید تا بهترین نتیجه را در این زمینه کسب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *