دکتر محمد خادمی

بوتاکس خط اخم
 • تماس تلفنی
 • مشاوره در چت واتساپ
 • اینستاگرام
× شروع مشاوره در چت

بوتاکس خط اخم

بوتاکس خط اخم یک روش تزریقی می‌ باشد که با استفاده از تزریق سم ‌های بوتولینوم تایپ A  انجام خواهد شد. این روش، یک روش زیبایی است که سبب کاهش خطوط چین و چروک ها در منطقه پیشانی می شود. در ادامه به مدت زمان تاثیر، قیمت، عوارض، مراقبت های بعد از بوتاکس، بهترین مارک ها و … پرداخته خواهد شد.

مدت زمان تاثیر بوتاکس خط اخم

 • عملکرد بوتاکس خط اخم عموماً در محدوده ۳ تا ۷ روز پس از تزریق شروع می ‌شود و در طی ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از تزریق به حداکثر میزان خود می ‌رسد.

مشاوره رایگان

مشاوره تلفنی

مشاوره در واتساپ

عوامل موثر در مدت زمان تاثیر بوتاکس

 • مدت زمان تاثیر بوتاکس خط اخم به عواملی بستگی دارد که عبارت اند از:

  1. دوز بوتاکس: مقدار و دوز بوتاکس مصرفی در تزریق، نقش مهمی در مدت زمان تأثیر آن دارد. دوز مناسب و تعیین شده توسط پزشک، مدت زمان اثر را تحت تأثیر قرار می ‌دهد.
  2. ترکیبات بوتاکس: ترکیبات مورد استفاده در بوتاکس خط اخم، نیز می ‌تواند تأثیری در مدت زمان اثر داشته باشد.

قیمت بوتاکس خط اخم

 • عوامل موثر بر قیمت بوتاکس خط غم عبارت اند از:

  • محل مطب یا مرکز درمانی: قیمت بوتاکس خط اخم ممکن است بسته به موقعیت مکانی مطب متفاوت باشد. در شهر ها و مناطق با هزینه‌ های زندگی بالا، قیمت ممکن است بیشتر باشد.
  • تجربه و تخصص پزشک: پزشکان با تجربه و متخصص در حوزه بوتاکس ممکن است هزینه بیشتری برای اراِه خدمات دریافت کنند.
  • میزان بوتاکس مصرفی: قیمت بوتاکس خط غم بستگی به میزان واحد های مصرفی از بوتاکس دارد. هرچه میزان بیشتری از بوتاکس استفاده شود، قیمت نهایی نیز بیشتر خواهد بود.

زیباترین خودت باش!

همین الان درخواست مشاوره رایگان ثبت کن ♥

عوارض بوتاکس خط اخم

در این قسمت به عوارض بوتاکس خط اخم پرداخته می شود.

 • درد و تورم: پس از تزریق بوتاکس، ممکن است درد و تورم در محل تزریق رخ دهد. این عوارض معمولاً در چند روز اول بعد از تزریق ظاهر شده و به طور طبیعی در مدت زمان کوتاهی بهبود می ‌یابند.
 • احساس ضعف موقت: به علت تأثیر بوتاکس بر روی عضلات، ممکن است احساس ضعف یا کاهش قدرت در عضلات در ناحیه تزریق ایجاد شود. این احساس معمولاً به طور موقت و معکوس است و به تدریج برطرف خواهد شد.

۲- تثبیت عضلات: بوتاکس علاوه بر مهار عملکرد عضلات، با تثبیت آن ها نیز عمل می‌کند. تزریق بوتاکس به عضلات، ارتباط عصبی-عضلانی را تضعیف می ‌کند و عضلات را به طور موقت ضعیف و غیرفعال می‌ کند. این باعث می ‌شود که عضلات از تغییر شکل و جریان دادن به چین و چروک‌ های پوست جلوگیری کنند.

۳- تأثیر بر ترشح غدد عرقی: علاوه بر تأثیر بر عضلات و ساختار پوست، بوتاکس می ‌تواند بر ترشح غدد عرقی نیز تأثیر بگذارد. با مسدود کردن پیام‌ های عصبی که به غدد عرقی ارسال می ‌شود، بوتاکس می ‌تواند ترشح عرق را کاهش داده و به کنترل بیش‌ فعالی غدد عرقی و کاهش تعریق بیش ‌از ‌حد کمک کند.

مراقبت های بعد از بوتاکس اخم

یکی از مهم ترین عوامل در تاثیر بهتر بوتاکس خط اخم، مراقبت های صحیح بعد از تزریق بوتاکس هستند که عبارت اند از:

۱- انجام تمرینات ملایم: پس از انجام بوتاکس، ممکن است پزشک شما توصیه کند تمرینات ملایمی برای عضلات مربوطه انجام دهید. این تمرینات به کمک حفظ نتایج بوتاکس و ایجاد تعادل در عضلات کمک می‌ کنند.

۲- صبر و پیوستگی: بوتاکس خط اخم نیاز به صبر و پیوستگی دارد. نتایج نهایی ممکن است در مدت زمانی طولانی ‌تری ظاهر شوند. در این مدت، مهم است که صبور باشید و هرگونه نگرانی را با پزشک خود در میان بگذارید.

۳- اجتناب از تماس مستقیم با حرارت: در روز های اول پس از تزریق بوتاکس، از تماس مستقیم با حرارت، مانند سونا و جکوزی، خودداری کنید. حرارت می‌ تواند فعالیت بوتاکس را تحریک کند و اثر بخشی آن را کاهش دهد.

۴- استفاده از ضدآفتاب: استفاده از محافظت‌کننده‌ های ضدآفتاب با عوامل محافظتی مطلوب در صورت خروج به فضای باز الزامی است. آفتاب می ‌تواند پوست حساس شده پس از تزریق بوتاکس را تحریک کرده و عوارض ناخوشایندی را به دنبال داشته باشد.

برای خط اخم ژل بهتر است یا بوتاکس؟

در این بخش به بررسی دقیق استفاده از ژل و بوتاکس برای خط اخم پرداخته می شود.

استفاده از ژل برای خط اخم

 • تزریق ژل: در این روش، ژل‌ های پرکننده با استفاده از سوزن تزریق می ‌شوند. این ژل ‌ها معمولاً شامل اسید هیالورونیک یا مواد مشابه هیالورونیک هستند که به پوست حجم و ضخامت می ‌بخشند.
 • نتایج فوری: استفاده از ژل برای خط اخم نتایج فوری ‌تری نسبت به بوتاکس دارد. بلافاصله پس از تزریق ژل، می ‌توانید بهبود قابل توجهی در خط اخم تجربه کنید.

استفاده از بوتاکس برای خط اخم

 • تزریق بوتاکس: در این روش، بوتولینوم توکسین نوع A به عنوان یک ماده مسدود کننده عضلات، به صورت تزریقی به عضلات مربوطه وارد می ‌شود. این ماده موجب کاهش فعالیت عضلات و کاهش خطوط و چین‌ های اخم خواهد شد.
 • اثرات بازتاب شونده: بوتاکس به طور کلی باعث آرامش و درخشندگی صورت می ‌شود و خطوط اخم را کاهش می ‌دهد. با کاهش فعالیت عضلات اخم، خطوط و چین‌ های موجود در اطراف آن نیز کاهش می‌ یابند.

تفاوت‌ های استفاده از ژل و بوتاکس برای خط اخم

تفاوت های استفاده از ژل و بوتاکس برای خط اخم عبارت اند از:

  • مدت اثرگذاری: مدت اثرگذاری ژل معمولاً کوتاه‌ تر از بوتاکس است و نیاز به تزریق ‌های مکرر دارد. در مقابل، بوتاکس می‌ تواند تا چند ماه اثر خود را ادامه دهد و نیاز به تزریق‌ های مکرر کمتری دارد.
  • نیاز به تخصص و مهارت: استفاده از ژل و بوتاکس هر دو نیاز به تخصص و مهارت در تزریق دارند. اما استفاده از ژل ممکن است نیاز به مهارت بیشتری در تزریق داشته باشد؛ زیرا لازم است در تزریق ژل به صورت دقیق و در عمق مورد نیاز انجام شود. در این صورت، بوتاکس گزینه بهتری می باشد.

جایگزین بوتاکس برای خط اخم چیست؟

عواملی وجود دارند که می توان آن ها را جایگزین بوتاکس برای خط اخم کرد. آن عواملی شامل موارد زیر هستند:

 • روش ‌های لیزری: روش ‌های لیزری نیز به عنوان جایگزینی برای بوتاکس در درمان خط اخم استفاده می ‌شوند. این روش ‌ها شامل استفاده از لیزر های CO2 یا لیزر های غیرابراسیو است که با حذف لایه‌ های برجسته پوست، خطوط اخم را کاهش می ‌دهند.
 • روش ‌های جراحی: در مواردی که خط اخم بسیار عمیق است، روش‌ های جراحی ممکن است به عنوان جایگزین بوتاکس مورد استفاده قرار گیرند. این شامل جراحی بالا بردن ابرو ها یا جراحی‌ های دیگر می ‌شود.

بهترین مارک بوتاکس برای خط اخم

مارک های بوتاکس بسیاری وجود دارند، اما بهترین مارک ها شامل موارد زیر هستند:

 • Botox® (تولید شده توسط Allergan)
 • Dysport® (تولید شده توسط Galderma)
 • Xeomin® (تولید شده توسط Merz Pharmaceuticals)
 • Jeuveau® (تولید شده توسط Evolus)

مشاوره رایگان

مشاوره تلفنی

مشاوره در واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *