دکتر محمد خادمی

عوارض بوتاکس چانه

تزریق بوتاکس چانه راهی موثر برای رفع چین و چروک و فرورفتگی‌های موجود در چانه است. اگر چه این روش، راه حلی مناسب برای رفع انواع چین و چروک‌ها محسوب می‌شود، اما تزریق نادرست این ماده در چانه، عوارض مختلفی به همراه دارد. البته راه حل‌های مختلفی برای جلوگیری از این عوارض وجود دارد که یکی از مهمترین آنها انتخاب پزشک متخصص و باتجربه است. در ادامه عوارض بوتاکس چانه را بیشتر مورد بررسی قرار می‌دهیم، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

تصویر عوارض بوتاکس چانه

عوارض تزریق بوتاکس چانه

تزریق بوتاکس چانه، عضله‌ای به نام اربیکولاریس اوریس را تحت تأثیر قرار می‌دهد که ممکن است عوارضی مثل افتادگی لب تحتانی یا حتی آبریزش دهانی را در پی داشته باشد. اگر تزریق بوتاکس چانه کمتر از مقدار مجاز انجام شود، ممکن است باعث انقباض غیر طبیعی عضله شده و نیاز به تزریق مجدد داشته باشد.

با این حال، باید توجه داشت که این روش، عوارض جانبی خاصی ندارد و رخداد هرگونه علائم و عوارضی بسیار نادر است. البته در صورتی که خطا در میزان تزریق، تعداد واحدهای مورد نیاز یا خطاهای فنی توسط پزشک بی تجربه رخ دهد، ممکن است عوارض قابل مشاهده‌ای ایجاد شود. با این حال، تزریق بوتاکس به طور کلی یک روش کم خطر و بی خطر است که برای جوان‌سازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عوارض تزریق بوتاکس چانه

عوارض رایج تزریق بوتاکس شامل مواردی مثل درد، کبودی و تورم در ناحیه تزریق، سردرد، حالت تهوع، انقباض عضلات و لبخند کج است. عوارض شدیدتری به طور نادر وجود دارد که می‌توانند شامل تاری دید یا دوبینی، ضعف عضلانی و اسپاسم، مشکل در صحبت کردن، از دست دادن کنترل مثانه و مشکلات تنفسی باشند.

در صورت تجربه عوارض جانبی شدید پس از تزریق بوتاکس چانه، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا اوضاع را ارزیابی کند. پزشک می‌تواند راهنمایی‌های لازم  برای انجام اقدامات مدیریت عوارض احتمالی را به شما ارائه دهد. همچنین اگر بعد از مدتی از نتیجه تزریق بوتاکس خود ناراضی باشید، می‌توانید نسبت به از بین بردن بوتاکس چانه اقداماتی انجام دهید که این روش‌ها اگر زیر نظر متخصص انجام شود، نتیجه بهتری خواهد داشت.

مزایا تزریق بوتاکس چانه

تزریق بوتاکس در چانه با توجه به عوارضی که دارد، برای اکثر افرادی که این روش را انتخاب می‌کنند، با مزایای زیادی نیز همراه است. برخی از این مزایا شامل موارد زیر هستند:

 • عدم وجود درد: تزریق بوتاکس تقریبا دردی به همراه ندارد و اغلب نیازی به مراقبت خاصی پس از تزریق نخواهید داشت. با این حال، تا ۲۴ ساعت از ماساژ ناحیه تزریق شده خودداری کنید.
 • جوانسازی پوست چانه: استفاده از این روش، کمک می‌کند تا پوست چانه جوان‌تر و تازه‌تر به نظر برسد.
 • کم خطر بودن: در صورت انتخاب پزشک متخصص و حرفه‌ای می‌توان از کم خطر بودن این روش در زیبایی و جوانی پوست خود بهره‌مند شوید.
 • زیباسازی چهره و صورت: با استفاده از تزریق بوتاکس می‌توان به عضلات چانه تعادل بخشید و زیبایی چهره را به میزان قابل توجهی افزایش داد.
 • مقرون به صرفه: تزریق بوتاکس هزینه‌ای تقریبا کمتر نسبت به روش‌های جراحی زیبایی دارد و به همین دلیل برای بسیاری از افراد مقرون به صرفه است.
 • ماندگاری بالا: اثرات تزریق بوتاکس با توجه به نوع مراقبت افراد و شرایط زندگی هر فرد، برای مدت طولانی ادامه دارند و به تزریق مجدد در فواصل زمانی طولانی نیاز نخواهد داشت.
 • رفع چین و چروک‌های چانه: تزریق بوتاکس در این ناحیه موجب از بین رفتن چین و چروک‌های موجود در چانه می‌شود.
 • درمان و رفع چال روی چانه: اگر چال‌های مزاحمی روی چانه دارید، تزریق بوتاکس می‌تواند به شما کمک کند تا آنها را برطرف کنید.
 • اثرگذاری سریع: بعد از تزریق بوتاکس، معمولا در مدت زمان کوتاهی تغییرات قابل مشاهده‌ای در چهره و چانه شما رخ می‌دهد.
 • بدون دوره نقاهت: معمولا تزریق بوتاکس نیاز به دوره نقاهت یا استراحت طولانی ندارد و شما می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود بازگردید.
 • دارای عوارض نادر: عوارض جانبی تزریق بوتاکس بسیار نادر هستند و در اکثر موارد رخ نمی‌دهند. بنابراین، این روش از نظر ایمنی بسیار مطمئن است.

در هر صورت، قبل از تصمیم‌گیری در مورد تزریق بوتاکس چانه، لازم است با یک پزشک متخصص زیبایی مشورت کنید و تمامی احتیاطات و راهنمایی‌های لازم را از او دریافت نمایید.

مزایا تزریق بوتاکس چانه

سخن پایانی

تزریق بوتاکس به چانه به عنوان یک روش غیر تهاجمی و محبوب برای بهبود ظاهر قسمت پایین صورت در نظر گرفته می‌شود. این روش با کاهش فعالیت عضلات ناحیه چانه و فک، چین و چروک‌ها و گودی‌های موجود در این ناحیه را بهبود می‌بخشد و ظاهر فک و چانه را جوان‌تر و زیباتر می‌سازد. اما برخلاف کلیه مزایایی که دارد، دارای عوارضی نیز است. تزریق بوتاکس در چانه کار بسیار تخصصی است که انجام آن نیاز به پزشکی متخصص دارد. لذا با انتخاب پزشک متخصص حرفه‌ای می‌توان این عوارض را کاهش داد یا به طور کامل حذف نمود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *