دکتر محمد خادمی

بوتاکس پیشانی مردان

تزریق بوتاکس در منطقه پیشانی یکی از روش‌هایی است که آقایان برای بهبود ظاهر خود استفاده می‌کنند. نتایج این روش در مردان قابل مشاهده‌تر است، به طوری‌که پوست آنها به درمان بوتاکس واکنش سریع‌تری نشان می‌دهد. بنابراین، بسیاری از آقایان برای کاهش چین و چروک‌های منطقه پیشانی و اطراف ابرو از تزریق بوتاکس بهره می‌برند. در ادامه قصد داریم به بررسی بیشتر بوتاکس پیشانی مردان بپردازیم، پس با ما همراه شوید.

تصویر تزریق بوتاکس پیشانی مردان

تزریق بوتاکس پیشانی در آقایان

حدود بیست درصد از مردان، به عنوان مخاطبان تزریق بوتاکس در منطقه پیشانی شناخته می‌شوند. این گروه از مردان اهداف گوناگونی را در نظر دارند که برخی از این اهداف شامل رفع چین و چروک‌های پیشانی، جلوگیری از تعریق زیاد و درمان میگرن می‌شود. ماندگاری تزریق بوتاکس پیشانی آقایان معمولا کمتر از زنان است. با این حال، بوتاکس پیشانی برای آقایان نیز به عنوان یک روش مؤثر شناخته می‌شود که این امر باعث شده تا تزریق بوتاکس پیشانی مردان نیز روشی بسیار محبوب باشد.

تفاوت بوتاکس مردان و زنان

اگرچه بوتاکس در زنان و مردان در نقاط کاربردی مشابهی استفاده می‌شود، اما کارایی و عملکرد آن در مردان متفاوت است. تفاوتی که در مورد بوتاکس پیشانی در مردان وجود دارد، مربوط به میزان دوز تزریقی است، زیرا عضلات و ماهیچه‌های مردان قوی‌تر هستند.

استفاده از بوتاکس باید در مناطق تعیین شده توسط پزشک و با دوزهای مناسب انجام شود. بوتاکس، علاوه بر اینکه یک روش سریع درمانی است، به سرعت می‌تواند به افراد ظاهری مطلوب ببخشد. اما تفاوت اصلی تزریق بین بوتاکس مردان و زنان، در کاربرد آن بر روی ماهیچه‌ها و عضلات است، لذا پزشک باید دقت ویژه‌ای در انجام این فرآیند داشته باشد.

تصویر تفاوت بوتاکس مردان و زنان- تاثیر بوتاکس پیشانی در مردان

روش تزریق بوتاکس پیشانی مردان

مراحل تزریق بوتاکس پیشانی به ترتیب زیر انجام می‌شود:

 1. ابتدا پزشک متخصص شرایط عمومی فرد را دقیق بررسی کرده و ارزیابی کلی از وضعیت پوستی فرد را انجام می‌دهد.
 2. طبق شرایط فرد و بودجه‌ای که زیباجو برای این منظور در نظر گرفته است، متخصص یکی از بهترین برندهای بوتاکس را انتخاب می‌کند.
 3. بر اساس عمق و شدت چین و چروک‌ها و نوع پوست، دوز مناسب بوتاکس تعیین می‌شود.
 4. متخصص ناحیه محل تزریق را ضد عفونی می‌کند.
 5. پس از استریل کردن ناحیه مورد نظر، عملیات بی‌حسی آغاز می‌شود و متخصص با استفاده از کرم بی‌حسی، ناحیه تزریق را آماده می‌کند.
 6. در نهایت، ماده مورد نظر با استفاده از یک سرنگ ویژه و کاملا بهداشتی در نواحی تعیین شده تزریق می‌شود.
تصویر روش تزریق بوتاکس پیشانی مردان

کاندیدای مناسب برای بوتاکس پیشانی مردان

استفاده از بوتاکس پیشانی به عنوان یک روش زیبایی، برای افراد خاصی توصیه می‌شود. اگر شما شرایط مورد نیاز را داشته باشید، می‌توانید از نتایج قابل توجه بوتاکس پیشانی بهره‌مند شوید. با این حال، اگر این شرایط را نداشته باشید، نتایج ممکن است کمتر قابل مشاهده باشند و مدت ماندگاری آن نیز کمتر خواهد بود.

سن ایده‌آل برای تزریق بوتاکس پیشانی ۳۰ سالگی است و به طور عمومی، آقایانی که چین و چروک‌های سطحی و خفیفی در ناحیه پیشانی دارند، می‌توانند کاندیدای مناسبی برای استفاده از این روش باشند.

مراقبت‌هایی لازم بعد از بوتاکس پیشانی در مردان

بعد از تزریق بوتاکس پیشانی مردان، پزشک توصیه‌هایی به شما ارائه می‌دهد که رعایت این نکات در نتایج بهتر و کاهش یا حذف عوارض احتمالی تاثیرگذار خواهد بود. برخی از این مراقبت‌ها به شرح زیر هستند:

 • پرهیز از لمس و ماساژ ناحیه تزریق
 • توصیه می‌شود به مدت ۲ روز پس از تزریق، از رفتن به حمام خودداری کنید.
 • اجتناب از فعالیت ورزشی سنگین تا دو روز پس از تزریق بوتاکس پیشانی.
 • تا چند روز پس از تزریق در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • عدم تحریک ناحیه تزریق شده.
 • پس از تزریق به مدت ۷ ساعت از دراز کشیدن خودداری کنید.
 • از مصرف مواد حساسیت‌زا مثل سیر، زنجبیل و … تا سه روز بعد از تزریق بوتاکس بپرهیزید.
 • حداقل یک روز بعد از تزریق به مسافرت نروید.

عدم رعایت هر یک از موارد فوق ممکن است منجر به انتقال بوتاکس به نواحی دیگر و اختلال در عملکرد عضلات در بخش‌های دیگر شود. لذا حتما مراقبت‌های لازم را انجام دهید.

کلام آخر

امروزه استفاده از بوتاکس پیشانی در مردان به طور گسترده‌ای در حال افزایش است و بیشتر افراد تمایل دارند این روش را انجام دهند. علاوه بر زنان که اغلب به دنبال بوتاکس پیشانی و صورت هستند، ۲۰ درصد از جمعیت مردان نیز از این روش استفاده می‌کنند. بوتاکس پیشانی مردان عمدتا به عنوان یک راه‌حل برای رفع مشکلاتی مانند چین و چروک صورت، میگرن یا تعریق زیاد استفاده می‌شود. این حال برای دریافت نتیجه مطلوب، توصیه می‌شود که بوتاکس پیشانی در مردان را طبق توصیه پزشک انجام دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *