دکتر محمد خادمی

هایفوتراپی برای افتادگی پلک | درمان افتادگی پلک با هایفوتراپی

اکثر زیباجویان قبل از استفاده از هایفوتراپی این سوال برایشان پیش می‌آید که آیا هایفوتراپی برای افتادگی پلک مناسب است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که هایفوتراپی یک روش بسیار کارآمد و پرکاربرد در درمان افتادگی پلک است. علاوه بر آن، این روش نه تنها ایمن و غیر تهاجمی است، بلکه باعث بهبودی قابل توجهی در کیفیت پوست و ظاهر چشم می‌شود. در ادامه درمان افتادگی پلک با هایفوتراپی را بیشتر مورد بررسی قرار می‌دهیم. پس با ما همراه باشید.

دلایل افتادگی پلک

افتادگی پلک می‌تواند به دلایل متعددی رخ دهد. برخی از این دلایل عبارتند از:

 • حوادث: آسیب ناشی از حوادثی مثل تصادف می‌تواند باعث افتادگی پلک شود. این آسیب‌ها ممکن است روی عصب‌های پلک تاثیرات نامطلوب بگذارند و باعث فلج موقت یا دائمی شوند.
 • جراحی چشم: بعد از انجام عمل‌های جراحی چشم مانند آب مروارید، قرنیه و عضلات چشم، ممکن است که افتادگی پلک رخ ‌دهد. مهارت و تجربه پزشک در این زمینه بسیار مهم است تا بتوان از بروز این مشکلات بعد از عمل جلوگیری نمود.
 • سکته: اختلال در عملکرد بعضی از اندام‌ها به دلیل سکته ممکن است باعث افتادگی پلک شود. به عنوان مثال اختلالات عصبی معمولا در تومورهای مغزی و سرطانی رخ می‌دهند و موجب افتادگی پلک می‌شوند.
 • دیستروفی عضلانی: بیماری‌هایی که با دیستروفی عضلانی همراه هستند، ممکن است باعث ایجاد ضعف در عضلات اطراف چشم و افتادگی پلک شوند. این بیماری‌ها ممکن است از طریق ژنتیک به صورت ارثی به وجود بیایند یا در سنین بالاتر ظاهر شوند که البته این مشکل با هایفو پلک قابل درمان خواهد بود.
 • میاستنی گراویس: این بیماری عبارت است از ضعف عضلات عصبی که منجر به افتادگی پلک می‌شود. میاستنی گراویس معمولا باعث بروز بیماری‌های خود ایمنی می‌شود و ممکن است علاوه بر افتادگی پلک، اختلالات دیگری در بینایی و سایر قسمت‌های بدن نیز ایجاد کند.
 • عوامل ژنتیکی: در برخی از موارد، افتادگی پلک به دلایل ژنتیکی رخ می‌دهد. در افراد جوان‌تر، این مشکل به راحتی قابل درمان است. اما اگر افتادگی پلک به تاخیر بیفتد، ممکن است باعث آسیب‌های جدی به چشم‌ها شود و منجر به تنبلی چشم یا تاری دید گردد.

هایفوتراپی برای افتادگی پلک

هایفوتراپی یا همان سونوگرافی متمرکز با استفاده از امواج فراصوتی با فرکانس بالا، به بهبود افتادگی پلک کمک فراوانی می‌کند. این روش با تقویت بافت پوستی و افزایش تولید کلاژن و الاستین، ساختار و تنش طبیعی پوست را بهبود می‌بخشد. هایفوتراپی معمولا به دو روش موضعی و عمومی انجام می‌شود. در هایفوتراپی موضعی، امواج فراصوتی به نواحی مورد نظر مانند اطراف چشم و پلک تمرکز می‌کنند و در هایفوتراپی عمومی، امواج فراصوتی به صورت درمان کلی در تمام صورت استفاده می‌شوند. هایفوتراپی پشت پلک یک روش غیر تهاجمی و ایمن است و می‌تواند با تحریک تولید کلاژن، بهبود قابل ملاحظه‌ای در افتادگی پلک و خطوط ریز پوست ایجاد کند که نتایج مطلوبی به همراه خواهد داشت. این روش پس از چند جلسه، بهبود قابل توجهی در ظاهر پوست ایجاد می‌کند. با تماشای فیلم هایفوتراپی پلک می‌توان با این روش بیشتر آشنا شد و تصمیم درستی در انتخاب آن تصمیم درستی گرفت.

کاندیدای مناسب برای هایفوتراپی افتادگی پلک

قبل از آغاز هایفوتراپی برای افتادگی پلک، نیاز است که پزشک متخصص شما را معاینه کند. این معاینه به منظور تشخیص و تعیین میزان مناسب بودن هایفوتراپی برای شما است. افرادی که می‌توانند از هایفوتراپی پلک بالا برای رفع افتادگی پلک استفاده کنند، شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. افرادی که افتادگی پلک باعث بروز اختلال در بینایی آن‌ها شده است.
 2. کسانی که ناحیه اطراف پوست چشم آن‌ها افتاده و کشیده شده است.
 3. افرادی که در اطراف چشم دارای تیرگی، کبودی و یا چین خوردگی هستند.
 4. کسانی که نگران افتادگی پلک خود هستند و می‌خواهند از شدت وخامت این مشکل جلوگیری کنند.
 5. افرادی که قبلا جراحی پلک انجام داده‌اند و به دنبال روشی غیر تهاجمی و کم‌خطر برای حفظ و بهبود نتیجه جراحی خود هستند.

نتیجه‌گیری

انجام هر روش درمانی برای افتادگی پلک نیازمند دقت و مهارت بالا است. انتخاب پزشک متخصص با تجربه برای درمان رفع افتادگی پلک با هایفوتراپی به دقت زیادی نیاز دارد. چرا که انجام هایفوتراپی پلک بالا، امری حساس است و انجام صحیح آن عوارض را به حداقل می‌رساند و نتایج بهتری به همراه خواهد داشت. کلینیک دکتر محمد خادمی یکی از بهترین گزینه‌ها برای انجام هایفوتراپی پلک است، چرا که دکتر محمد خادمی با تخصص و تجربه کافی این روش درمانی را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *