دکتر محمد خادمی

بوتاکس خط خنده
 • تماس تلفنی
 • مشاوره در چت واتساپ
 • اینستاگرام
× شروع مشاوره در چت

بوتاکس خط خنده چیست؟

بوتاکس خط خنده، یک روش زیبایی است که به منظور جوان سازی پوست در ناحیه خط خنده انجام می شود. هنگامی که بوتاکس خط خنده انجام می شود،  سبب جلوگیری از انتقال پیام های عصبی به عضلات خواهد شد. در نتیجه عضلات مانند قبل دیگر منقبض نیستند و چین و چروک و یا خطوط روی پوست از بین خواهند رفت. در ادامه تزریق، مراحل، ماندگاری بوتاکس خط خنده و … بررسی خواهند شد.

تزریق بوتاکس خط خنده

تزریق بوتاکس خط لبخند یکی از روش ‌های غیر جراحی و محبوب برای بهبود ظاهر لب ها و کاهش خطوط لبخند عمودی است. خط خنده، خطوطی عمودی است که از میان ابرو ها به سمت پیشانی کشیده می ‌شود و اغلب با رویداد های خنده و تعبیر های احساسی مرتبط است. تزریق بوتاکس در این منطقه می ‌تواند عضلات را مسدود کرده و خطوط لبخند را کاهش دهد.

مشاوره رایگان

مشاوره تلفنی

مشاوره در واتساپ

آیا بوتاکس خط خنده را از بین میبرد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که تزرق بوتاکس تا حدودی، می تواند خط خنده را از بین ببرد. درادامه به میزان تاثیر بوتاکس خط خنده و مدت زمان اثر بوتاکس اشاره خواهد شد.

۱- تأثیر بوتاکس بر خط خنده: بوتاکس با تزریق بوتولینوم توکسین A در منطقه خط خنده، به عضلات مربوطه اثر می ‌گذارد. این ماده با مسدود کردن پیام ‌های عصبی، حرکت عضلات را متوقف می ‌کند و خط خنده را به طور موقت کاهش می ‌دهد. با این حال، بوتاکس نمی ‌تواند خط خنده را به طور کامل از بین ببرد، بلکه تا حدی ظاهر خط را کاهش می ‌دهد.

۲- مدت زمان اثر بوتاکس بر خط خنده: اثر بوتاکس خط خنده معمولاً در یک بازه زمانی مشخص از بین می رود. برای مدت زمانی از ۳ تا ۶ ماه دوام می ‌آورد. پس از گذشت این مدت، تأثیر بوتاکس کاهش یافته و عضلات به وضعیت قبلی خود باز می‌گردند. برای حفظ نتایج بهتر، ممکن است نیاز به تکرار تزریق بوتاکس در فواصل زمانی منظم باشد.

مراحل تزریق بوتاکس خط خنده

مراحل تزریق بوتاکس خط خنده به شرح زیر هستند:

  • بعد از حضور در وقت تعیین شده، پزشک با شما در مورد تمامی جنبه های تزریق بوتاکس صحبت خواهد کرد.
  • در قدم بعد، پزشک علامت گذاری های لازم را انجام خواهد داد.
  • پزشک صورت شما را با مواد ضدعفونی کننده تمیز خواهد کرد تا هرگونه آلودگی و مواد آرایشی نیز از بین بروند. سپس کرم بی حسی موضعی یا یخ نیز بروی ناحیه اعمال می شود. این کرم بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه باید روی محل تزریق قرار گیرد.
  • پس از بی حس شدن ناحیه مورد نظر، پزشک بوتاکس را از طریق یک سوزن بسیار نازک،‌ مستقیما به عضلات اطراف دهان بیمار تزریق خواهد کرد.
  • در قدم آخر، پزشک دستورالعمل‌ های مراقبتی بعد از تزریق بوتاکس را به شما شرح خواهد داد و در عین حال می توانید هر سوالی که دارید، با او در میان بگذارید.

زیباترین خودت باش!

همین الان درخواست مشاوره رایگان ثبت کن ♥

ماندگاری بوتاکس خط خنده

مدت زمان ماندگاری بوتاکس خط خنده، معمولا از ۳ تا ۶ ماه دوام دارد. نتایج تزریق بوتاکس برای خط خنده پس از چند روز به طور کامل قابل مشاهده است. اما نتایج نهایی پس از ۱ تا ۲ هفته برآورد می ‌شود، زمانی که بوتاکس به عضلات ما بین خط خنده عمل کرده و حرکت آن ها را مهار کرده باشد.

برای خط خنده ژل بهتر است یا بوتاکس؟

دراین بخش به بررسی ژل ها و بوتاکس پرداخته می شود.

 1. ژل های پرکننده:
 • ژل های پرکننده، معمولاً بر پایه موادی مانند هیالورونیک اسید ساخته می‌ شوند. این ژل ها به صورت تزریقی در ناحیه خط خنده استفاده می ‌شوند تا آن را پر کنند و ظاهر آن را صاف و جوان ‌تر کنند.
 • از جمله مزایای استفاده از ژل های پرکننده می ‌توان به نتایج قابل تعدیل، قابلیت برگشت به حالت قبلی و عمر مفید بیشتر اشاره کرد. در صورت نیاز به تغییرات بیشتر، می‌ توان به سادگی و با مشورت پزشک، دوز بیشتری تزریق کنید.
 1. بوتاکس:
 • بوتاکس به عنوان یک ماده تزریقی استفاده می ‌شود تا عضلات را مسدود و آن ها را آرام کند.
 • بوتاکس معمولاً نتایج طولانی مدت ‌تری نسبت به ژل های پرکننده ارائه می ‌دهد. این میزان ماندگاری بستگی به واکنش هر فرد به بوتاکس و میزان تزریق شده دارد.
 • بوتاکس قابلیت کاهش فعالیت عضلات را دارد و به همین دلیل می ‌تواند خطوط خنده را به صورت کامل کاهش دهد.
 • با استفاده از بوتاکس، احتمال عوارض جانبی نسبتاً کمتری وجود دارد. با این حال، همچنان می ‌تواند عوارضی مانند خارش، سردرد موقتی و قرمزی در ناحیه تزریق را داشته باشد.
 • در مقایسه با ژل های پرکننده، بوتاکس نیاز به مهارت و تجربه بیشتری از جانب پزشک دارد. صحیح تزریق کردن بوتاکس نیازمند دقت و آشنایی کامل با نحوه عملکرد عضلات است. در کل، تزریق بوتاکس برای برطرف کردن خط خنده گزینه بهتری می باشد.

عوارض بوتاکس خط خنده

بوتاکس خط خنده از عوارض بسیار کمی برخورددار است که شامل موارد زیر می شوند:

 • خارش: بعد از تزریق بوتاکس، برخی افراد ممکن است احساس خارش در ناحیه تزریق کنند. این عارضه معمولاً به صورت موقت است و در چند روز بهبود می ‌یابد.
 • سردرد: برخی افراد پس از تزریق بوتاکس ممکن است سردرد موقتی را تجربه کنند. این سردرد معمولاً در چند روز گذر می ‌کند و نیازی به درمان خاصی ندارد.
 • واکنش ‌های پوستی: برخی افراد ممکن است به بوتاکس واکنش پوستی ناخوشایندی داشته باشند. این واکنش ها شامل قرمزی و تورم پوست است. در صورت بروز این واکنش ‌ها، بهتر است به پزشک خود مراجعه کرده و مشاوره درمانی دریافت کنید.

 

مشاوره رایگان

مشاوره تلفنی

مشاوره در واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *