دکتر محمد خادمی

فیلر گونه چیست

صورت زیبا و جوان، تاثیر بسازی بر اعتماد به نفس افراد می‌گذارد. با افزایش سن، طبیعتا حجم گونه‌ها کاهش پیدا کرده و خطوط صورت عمیق‌تر می‌شوند. در این میان، راه‌ درمانی وجود دارد تا از این اتفاق جلوگیری شود. یکی از این راه‌های درمان، تزریق فیلر گونه نام دارد. در واقع تزریق فیلر گونه یا به عبارت دیگر ژل گونه، روشی است که پزشک متخصص، با تزریق فیلر به ناحیه گونه، باعث برجسته شدن و فرم دهی بهتر گونه فرد می‌شود.

طبیعتا همه افراد دوست دارند که زیبا و جوان بمانند، داشتن پوستی زیبا و جوان، باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می‌شود. اگر می‌خواهید صورتی زیبا، با گونه‌های برجسته داشته باشید، این راه‌حل برای شماست. ما قصد داریم تا به طور کلی به مبحث تزریق فیلر گونه بپردازیم و از شما نیز دعوت می‌کنیم تا با ما همراه شوید.

شما می‌توانید با شماره ۲۲۱۷۵۸۶۴-۰۲۱ تماس گرفته و از خدمات کلییک زیبایی دکتر خادمی استفاده کنید. همچنین می‌توانید با تماس با کلینیک زیبایی دکتر خادمی از خدمات مشاوره این مرکز زیبایی نیز بهره‌مند شوید.

آشنایی بیشتر با تزریق فیلر گونه

فیلرهایی که به گونه برای برجسته سازی آن تزریق می‌شود، موادی هستند که از آن برای بازگرداندن حجمی که به دلیل عوامل مختلفی از دست رفته‌اند، کمک می‌کنند. این فیلرها، به طور کلی باعث جوان‌سازی و تقویت استخوان‌های گونه می‌شوند و به همین منظور زیر ناحیه گونه تزریق می‌شوند. جالب است بدانید که تزریق فیلر به گونه، روشی بسیار متداول و محبوب در میان مردم جهان است تا زیبایی صورت خود را افزایش دهند.

مــشــــاوره فـــــوری

برای دریافت مشاوره و رزرو نوبت همین حالا تماس بگیرید.

مشاوره تلفنی و مشاوره در واتساپ

مشاوره رایگان

مشاوره تلفنی

مشاوره در واتساپ

آشنایی با انوع تزریق فیلر گونه

پیش‌تر با تزریق ژل یا فیلر به گونه آگاه شدیم، حال نوبت آن است که با انواع آن نیز به خوبی آشنا شویم. از شما دعوت می‌کنیم تا در ادامه با ما همراه شوید تا به خوبی با این مبحث آشنا شوید.

 • هیالورونیک اسید یا به اختصار ( HA ): می‌توان گفت این نوع از تزریقات فیلر  به گونه، رایج‌ترین روشی است که از آن استفاده می‌شود. رایج‌ترین نوع فیلر که در این روش استفاده می‌شود شامل juvederm و restylane می‌باشد. جالب است بدانید که در این روش، آب بافت گونه حفظ می‌شود و پوست را آبرسانی می‌کند.
 • هیدروکسیل آپاتیت کلسیم یا به اختصار ( Caha ): از این روش برای حجم دهندگی بیشتر و از فیلرهای قوی‌تر مانند Radiesse استفاده می‌شود. اگر به دنبال حجم‌سازی بیشتر هستید باید از این روش بهرمند شوید.
 • پلی ال لاکتیک اسید: از این روش برای تحریک کلاژن در طول زمان استفاده می‌شود که برای جوانسازی، بشدت موثر است و از فیلره Sculptra استفاده می‌شود.
 • پلی متیل متاکریلات یا به اختصار ( pmma ): این روش از تزریق ژل گونه، ماندگاری بیشتری نسبت به بقیه روش‌ها دارد که پرکننده نیمه دائمی هستند و از bellafill استفاده می‌شود.

روش های تزریق فیلر گونه متفاوت است

فیلر  گونه دائمی چیست؟

فیلرها یا ژل‌های دائمی، به عنوان پرکننده و برجسته‌کننده‌هایی استفاده می‌شوند که تاثیر مداوم بر روی گونه‌های شما می‌گذارند. فیلرهای دائمی، نوعی از مواد تزریقی هستند که برای افزایش حجم و برجستگی گونه به کار می‌روند. این نوع از فیلرها، برخلاف فیلرهای موقت که از متریالی مانند اسید هیالورونیک تولید شده‌اند و به مرور زمان تاثیر خود را از دست می‌دهند، فیلرهای دائمی از متریالی مانند سیلیکون، کلاژن یا پلی متیل متاکریلات (pamma) تولید شده‌‍‌اند که به طور دائم در پوست باقی می‌مانند.

مزایای فیلر گونه دائمی:

 • ماندگاری طولانی: این نوع ازد فیلرها، به طور دائم بر گونه‌های شما تاثیر می‌گذارند که ۵ سال یا بیشتر در پوست شما باقی می‌مانند.
 • نتیجه فوری: یکی از مزایای این نوع از فیلرها این است که اثری فوری و سریع از خود نشان می‌دهند.
 • نیاز کمتر به ترمیم: یاین نوع از فیلرها، نسبتا نیاز کمتری به ترمیم دارند و اثری که از خود باقی‌ می‌گذارند ماندگارتر می‌باشد .

مزایا و معایب تزریق فیلر گونه

پیش‌تر با بحث تزریق فیلر  گونه چیست و انواع تزریق فیلر آشنا شدیم. حال نوبت آن است که به مزایا و معایب آنها نیز بپردازیم. از شما دعوت می‌کنیم تا در ادامه نیز با ما همراه شوید تا با مزایا و معایب تزریق فیلر گونه آشنا شوید.

مزایا:

 • افزایش لیفت و حجم گونه‌ها: تزریق ژل گونه، به بهبود ظاهر کلی صورت و افزایش حجم گونه‌ها کمک بسزایی می‌کند.
 • کاهش چین و چروک گونه: تزریق فیلر می‌تواند خطوط زیر چین و چروک‌های عمیق را کاهش دهد.
 • نتیجه فوری: ژل، بلافاصله بعد از عملیات تزریق، نتیجه می‌دهند و اثر آن به وضوح قابل مشاهده می‌باشد.
 • کم‌خطر بودن: تزریق فیلر یا ژل، نسبت به جراحی‌های زیبایی بسیار کم‌خطرتر می‌باشد و دوران کوتاهی اثر دارد. البته فیلرهای دائمی نیز وجود دارند که اثری طولانی‌تر می‌گذارد. اما در کل نسبت به جراحی‌های زیبایی بسیار عوارض کمتری دارد.

تزریق فیلر گونه مزایا و معایب متفاوتی دارد

معایب:

 • ماندگاری کم و محدود: تزریق فیلر گونه، معمولا ۶ تا ۱۲ ماه تاثیر گذارهستند و ژل‌های دائمی، ۵ سال یا بیشتر از آن تاثیر می‌گذارند.
 • عوارض جانبی احتمالی: تزریق فیلر در ابتدا ممکن است عوارضی را به همراه خود داشته باشد از جمله کبودی و تورم صورت و عدم تقارن، عوارض جانبی احتمالی تزریق فیلر می‌باشد. که اگر پزشک متخصص برای شما عملیات تزریق را انجام دهد، این عوارض به حداقل‌ترین حد ممکن می‌رسد.

مــشــــاوره فـــــوری

برای دریافت مشاوره و رزرو نوبت همین حالا تماس بگیرید.

مشاوره تلفنی و مشاوره در واتساپ

تزریق ژل گونه در چند مرحله انجام می‌شود؟

تزریق ژل گونه در چند مرحله اساسی و  کلی صورت می‌گیرد که تصمیم داریم به آنها اشاره کنیم. از شما نیز دعوت می‌کنیم تا با ما همراه شوید.

مشاوره:

 • اولین قدم، مشاوره با پزشک متخصص است. در جلسه مشاوره، پزشک وضعیت پوست و صورت شما را به طور کامل مورد بررسی قرار می‌دهد.
 • پزشک متخصص بعد از بررسی‌های کامل صورت و پوست شما، توصیه‌های لازم را ارائه می‌دهد. شما نیز باید سوالات و انتظاراتی که دارید را با او در میان بگذارید تا راهنمایی‌های کامل را از آن دریافت کنید.

آماده‌سازی:

 • قبل از فرآیند تزریق، پوست صورت باید به طور کامل تمیز و پاک شود و هیچگونه آرایشی بر روی صورت شما نباشد.
 • همچنین پزشک، محل‌های دقیق تزریق را علامت‌گذاری می‌کند و صورت شما را آماده برای مرحله تزریق فیلر گونه می‌کند.

فرآیند تزریق فیلر گونه:

 • مرحله بعدی که انجام می‌شود، فرآیند تزریق است. تزریق فیلر به گونه‌ها، معمولا بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. پزشک با استفاده از سوزن‌های ریز، فیلر را به نواحی مورد نظر که علامت‌گذاری شده بودند، تزریق می‌کند. این فرآیند بدون درد است اما در صورت نیاز، می‌توان از بی‌حسی موضعی استفاده کرد.

مراقبت‌های پس از فرآیند تزریق:

 • بعد از فرآیند فرآیند تزریق، ممکن است عوارض جانبی نمایان شوند که شامل تورم و کبودی‌های مختصر بر روی گونه می‌باشد که طی چند روز بهبود می‌یابند.
 • به هیچ عنوان نباید ناحیه تزریق شده را به مدت ۲۴ ساعت ماساژ دهید یا از محصولات آرایشی استفاده کنید.

مراقبت های فیلر گونه

هزینه‌ تزریق فیلر گونه چقدر است؟

این سوال، جوابی واضح دارد، هزینه مود نیاز برای تزریق فیلر گونه، بستگی  به عوامل مختلفی دارد اعم از نوع ژل، مقدار مورد نیاز و تجربه پزشک. نوع ژلی که برای تزریق می‌خواهید استفاده کنید، با توجه به برند و کیفیت آنها، هزینه متفاوتی دارند همچنی مقدار مورد نیاز برای تزریق آن ژل نیز در مقدار هزینه قابل پرداخت تاثیر گذار است. تجربه پزشک نیز تاثیر دارد، اگر شما می‌خواهید با خیالی راحت و مطئمن، فرآیند تزریق فیلر گونه را انجام دهید و پیدا کردن پزشک متخصص دغدغه شما شده است، نگران نباشید! می‌توانید برای دریافت مشاوره، از طریق شماره ۲۲۱۷۵۸۶۴-۰۲۱ با ما در تماس باشید. ما در خدمت شما عزیزان هستیم!

فیلر چیست؟

در راستای بهبود ظاهر چهره و حفظ جوانی، استفاده از فیلرها به عنوان یکی از روش‌های زیبایی‌ شناسی جلب توجه کرده است. فیلر در زیبایی چهره به عنوان یک روش غیر جراحی استفاده می‌شود که موادی به صورت تزریق در لایه‌های پوستی چهره قرار می‌دهد. در ادامه تزریق، کاربردها، مواد فیلر و هزینه تزریق مورد بررسی قرار می‌گیرند.

تزریق فیلر، روشی است که در آن مواد پرکننده و حجم ‌دهنده به صورت تزریقی در نقاط مختلف صورت و بدن قرار می‌گیرند. این مواد معمولاً شامل مواد پرکننده و ابریشمی مانند هیدروکسی ‌آپاتیت کلسیم، هیدروکسی‌ آپاتیت آلومینیوم و هیدروکسی ‌آپاتیت کالسیم می‌باشند که در ادامه بیشتر درمورد آن‌ها توضیح داده می‌شود.

سوالات متداول در رابطه با تزریق ژل گونه

 • فرآیند تزریق فیلر گونه چقدر طول می‌کشد؟

فرآیند تزریق فیلر گونه، تقریبا بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان می‌برد.

 • آیا تزریق فیلر گونه خطرناک است؟

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، تزریق ژل عوارض احتمالی خود را دارد اما نسبت به جراحی‌های زیبایی، بسیار کم‌خطر هستند. نکته مهمی که در این مورد وجود دارد، این است که پزشک تزریق کننده و ژل مورد استفاده، نقش بسیار مهمی دارند.

 • آیا بعد از تزریق فیلر گونه می‌توان ورزش کرد؟

بهتر است تا ۲۴ ساعت از هر گونه فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.

معرفی کلینیک زیبایی دکتر خادمی

کلینیک زیبایی دکتر خادمی در آدرس: تهران، زعفرانیه روبروی پالادیوم، طبقه چهارم پلاک۸۱ قرار دارد. این کلینیک در سال ۱۴۰۰  تاسیس شده است. دکتر محمد خادمی پزشک پوست، مو و زیبایی دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و دوره تخصصی زیبایی را در دانشگاه تهران گذرانده است. همچنینی ایشان دوره‌های پیشرفته زیبایی را در کشورهای فرانسه، کانادا و شهر دبی و American Hospital گذرانده است. وی با کد نظام پزشکی ۱۰۸۵۱۵ مشغول به فعالیت در کشورهای ایران و جمهوری آذربایجان می‌باشند.

نتیجه ‌گیری:

تزریق فیلر گونه، روشی بسیار موثر برای افزایش حجم گونه‌ها و بهبود ظاهر صورت است. البته باید نکاتی را رعات کرد و با پزشکی متخصص مشورت نمود تا عوارض آن را به حداقل رساند. اگر شما نیز تصمیم به تزریق ژل گونه دارید، می‌توانید به راحتی با ما در ارتباط باشید تا مشاوره و راهنمایی‌های مورد نیاز را دریافت کنید.

مشاوره رایگان

مشاوره تلفنی

مشاوره در واتساپ